طراحی معماری داخلی

معماری داخلی آفرینش فضاست، فضایی که در عین زیبا و خاطره انگیز بودن عملگرا و کارآمد نیز باشد.در واقع طراح با آشنایی اصول فنی و تخصصی معماری داخلی و با حس زیبایی شناسی، فضایی را طراحی می کند که بیانگر هویت، نیاز، درک و خواسته های مخاطبش باشد.در واقع معماری داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است. این رشته همانند معماری با ساختمان و اجزا وعناصر سازنده آن سرو کار دارد و از طرفی مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می کند و بسته به کاربری تعریف شده و یا خواسته شده بنا ٬ تفکیک فضاهای داخلی بنا یا اثر معماری به فضاهای مختلف از قبیل اتاق کار ٬ اتاق خواب ٬ هال ٬ پذیرایی ٬ آشپزخانه در کاربری مسکونی یا اتاق مدیر ٬ اتاق انتظار ٬ سالن کنفرانس و... در کاربری اداری حتی نوسازی ساختمان های نسبتا قدیمی هم برعهده ی این رشته قرار می گیرد.

معماری داخلی اداری

اگر می خواهید معماری داخلی اداری خود را تغییر دهید، می توانیم کمک شایانی در این کار به شما بکنم. در درجه اول شما می خواهید معماری داخلی اداری هم برای مشتری و هم برای کارمند شما دلسپند و آرام باشد و در درجه دوم شخص وارد شونده به دفتر حس حرفه ای بودن فضا را بلافاصله درک کند . از رنگ استفاده کنید اگر قصد نقاشی کردن محل کار خود را دارید، سعی کنید از رنگ هایی که زمینه فعالیت کاری شما را منعکس می کنند استفاده کنید. برای مثال، اگر فعالیت تجاری شما در زمینه های سنتی و عرفی مثل بانکداری است، احتمالا مایلید از رنگ های خنثی و ملایم مثل رنگ زرد کم رنگ یا کرم متمایل به سفید و یا آبی روشن استفاده کنید. از سوی دیگر اگر کار شما نیاز به خلاقیت داشته باشد مثل یک موسسه تبلیغاتی، می توانید از رنگ هایی مثل رنگ نارنجی و یا درجات تیره تر رنگ های سبز و یا آبی استفاده کنید. سعی کنید از رنگ های با کیفیت استفاده کنید که تا آخر سال نما و جلوه خود را حفظ کند.

معماری داخلی ویلا

ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولا آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند .ساخت ویلاها از روم باستان شروع شد و در آن زمان ساختمان‌های افراد طبقه بالای اجتماع به صورت ویلا ساخته می‌شدند که بعد از فروپاشی امپراتوری روم توسط کلسیا کاربریشان تغییر کرد و به صورت صومعه استفاده می‌شدند و در قرون وسطی بعد از تعمیرات دوباره به صورت ساختمان‌های اشرافی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.در ایران در فرهنگ عامه به خانه‌ها که نمای چهار طرف داشته باشند یا سقف شیب‌دار داشته باشند ویلا گفته می‌شود و در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب خانه‌ها به صورت ویلا ساخته می‌شدند و با گسترش شهرها از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شد ولی در حومه و شهرک‌های ویلاها به چشم می‌خورند.

معماری داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان بازتاب کننده ی ویژگی های شخصیتی فردی است که در آن زندگی می کند به همین دلیل یک طراح داخلی باید ویژگی های شخصیتی، شیوه ی زندگی و خواسته های کارفرما را بشناسد و درک کند. سبک معاصر در طراحی داخلی یعنی استفاده از عناصر و المان ها رایج در زمان حال، در واقع یعنی پذیرش زندگی در زمان حال. در طراحی داخلی منزل به سبک معاصر از المان های ساده با رنگ های خنثی استفاده می کنیم گروه معماری فلات مجری تخصصی معماری داخلی آپارتمان در کنار شماست

معماری داخلی خانه های کوچک

معماری داخلی آپارتمان کوچک برای افرادی که در واحد های آپارتمانی کوچک در شهرهای بزرگ زندگی می کنند مهم و حیاتی است. همانطور که می دانید با افزایش جمعیت و شهرسازی های گسترده، امروزه ساخت و استفاده از واحد های آپارتمانی کوچک بسیار گسترده شده است. با رشد هرمی جمعیت و نیاز به واحدهای مسکونی متعدد ساخت و ساز ساختمان ها به گونه ای پیش رفت که در اکثر نقاط کشور شاهد وجود واحدهای مسکونی کوچک هستیم. معماری داخلی آپارتمان کوچک دارای شرایط و ضوابط خاصی است که با توجه به نیاز افراد جامعه به طراحی معماری داخل آپارتمان کوچک بیشتر از پیش به چشم میخورد